Życzenia Świąteczne

Chcesz napisać własne życzenia świąteczne w tym roku? Nawet jeśli nie jesteś pisarzem, wysyłanie kartek świątecznych jest uświęconą tradycją, a niektórzy ludzie naprawdę lubią to robić. Możesz tworzyć własne karty przy odrobinie znajomości komputera lub możesz kupić puste karty w sklepie. Jednak może się okazać, że twoje własne słowa mają więcej znaczenia i możesz użyć cytatu z ulubionej książki lub wiersza.

Istnieje wiele rodzajów specjalnych kartek, które można wysłać do osób, które kochasz, ale na moje świąteczne życzenia postaram się być inny. Zamiast używać ogólnych „Szczęśliwego Nowego Roku” lub „Pozdrowień sezonowych”, które widzisz na kartach co roku, dlaczego nie wysłać kartki, która ma w sobie jakiś osobisty sentyment? Ostatnim razem, gdy próbowałem zrobić coś takiego, dostałem od miejscowej policji nakaz zaprzestania działalności, co było świetną zabawą. (PDA!).

Zamiast wysyłać ogólne „Szczęśliwego Nowego Roku”, postanowiłam wysłać mamie kartkę ze zdjęciem wesołej choinki z siedzącym na niej Świętym Mikołajem. Właściwie jest to coś, czego wcześniej nie robiłem, więc zrobiłem trochę badań i odkryłem, że istnieje wiele stron internetowych, które sprzedają tego typu karty w Internecie. Wydrukowałem kilka z nich i załączyłem krótki list wyjaśniający, co się stało, i poprosiłem ją, żeby przeczytała go tacie w Boże Narodzenie.

Świąteczne życzenia – spraw, by to święto było wyjątkowe

Tata nigdy nie przegapi zdumienia na twarzy mojej mamy, gdy to przeczyta. Powiedział jej, że zawsze marzył o szczęśliwej choince i że to był jego sposób na jej posiadanie. Powiedział mi też, że spędził niezliczone godziny na przygotowaniach i zdobył wszystkie odpowiednie dekoracje do naszego domu. Boże Narodzenie to radosny czas dla każdego z nas, ale moje Święta będą o wiele słodsze dla mojego taty, bo w końcu będzie miał powód do ekscytacji świętami.

W tym roku mam nadzieję, że wykroczę poza to, co zrobiłem w zeszłym roku i sprawię, że moja mama i tata poczują się jeszcze bardziej błogosławieni. Jak wspomniałam wcześniej, do naszego domu przysłano wieniec bożonarodzeniowy. Niestety dotarła do nas dopiero w grudniu, co było zdecydowanie rozczarowaniem. Mieliśmy nadzieję, że ten rok będzie inny, więc staliśmy się jeszcze bardziej kreatywni. W tym roku wykonaliśmy własnoręcznie tabliczki z napisem „Wesołych Świąt” i zawiesiliśmy je na naszym ogrodzeniu.

Zamiast życzyć wszystkim wesołych świąt, może uda nam się zrobić sobie przerwę i życzyć wszystkim wesołych świąt. Może to być również wspaniała okazja, aby wyrazić niektóre z twoich najszczerszych myśli. Kilka innych rzeczy, które zostały zasugerowane, to wysyłanie listów do członków rodziny, w których mówisz im, jak bardzo ich kochasz, pisanie listów do tych, którzy przyjechali z daleka, aby cię odwiedzić, oraz robienie kartek świątecznych lub notatek do znajomych. Wszystkie te rzeczy są bardzo przemyślane i mogą sprawić, że ktoś poczuje się bardzo dobrze.

Porozmawiajmy o twoich przemyśleniach na te święta. Czy jesteś chrześcijaninem i czy chciałbyś, aby twoi rodzice, którzy mogą być religijni, mieli Wesołych Świąt? Wiem, że moi rodzice, których nie ma w kościele, trochę się denerwują, nie mając jeszcze jedzenia. Właściwie może już zjadłem swoją porcję indyka, pieczonych ziemniaków i trochę zielonej fasoli. Więc może w tym roku możesz chcieć uaktualnić listę rodziców życzących sobie lepszych wakacji w tym roku.

Świetnym pomysłem na świąteczny dodatek jest wysłanie komuś kartki, a następnie poproszenie o napisanie krótkiej wiadomości z podziękowaniem za poświęcony czas i przynależność do rodziny. W ten sposób oboje poczujesz się ciepło i docenisz. Każdy uwielbia otrzymywać kartki świąteczne, a zwłaszcza listy od rodziny i przyjaciół. Wysłanie mamie lub tacie kartki i napisanie na niej miłej wiadomości, da im dodatkowy impuls do poczucia, że ​​są kochani i doceniani w te święta.

Uroczystości w okresie świątecznym

Boże Narodzenie to tradycyjne coroczne święto świętujące narodziny Jezusa Chrystusa, zwykle obchodzone 25 grudnia jako publiczne święto kulturalne i religijne przez miliardy ludzi na całym świecie. Data zbiega się z Świętem Zimowym w Chinach, znanym również jako Święto Wiosny. Chrześcijaństwo świętuje narodziny Jezusa Chrystusa jako cud Słowa objawionego ludzkości. Święto oznacza zwycięstwo dobra nad złem i wielu ludzi wierzy, że właśnie dlatego w tym dniu narodził się Jezus Chrystus.

Wiele osób obchodzi Boże Narodzenie w inny sposób, niektórzy decydują się na podążanie za tradycjami i zwyczajami przestrzeganymi we własnych rodzinach, niektórzy decydują się na bardziej międzynarodowy temat, podczas gdy inni wybierają tradycyjną świąteczną kolację. Tradycyjna kolacja bożonarodzeniowa, która następuje po choince, jest jedną z najtrwalszych legend festiwalu. Tradycyjna kolacja bożonarodzeniowa od wieków jest jednym z symboli Bożego Narodzenia, podczas której królowie i królowe, cesarze i królowe serwują ucztę bożonarodzeniową przez odpowiednie władze rządowe. Tradycja ta została również dostosowana przez niektóre kraje do swoich narodowości, zwłaszcza w czasach kolonizacji europejskiej.

Podstawową tradycję spożywania kolacji wigilijnych w Wigilię potwierdza historia, gdzie odnotowuje się, że w czasach starożytnych „Wróżka Trzech Króli” przynosiła w ten dzień Chrystusowi dary. Wśród darów znalazły się ostrokrzew, orzechy i inne zielone warzywa liściaste, a także wino i soki owocowe. Ponadto zwyczaje bożonarodzeniowe zwykle obejmują w tym czasie ceremonię wręczania prezentów. Prezenty są zwykle wręczane lub wymieniane między przyjaciółmi i krewnymi, podczas gdy dzieci prezentują domowe dekoracje na festiwal. Te domowe ozdoby zwykle imitują to, co widzą w okresie świątecznym, a cukierki są najpopularniejszym przedmiotem używanym do dekoracji domów.

Istnieje wiele innych tradycji związanych z obchodami Bożego Narodzenia. Jednym z nich jest impreza „Św. Mikołaj” odbywająca się w wielu regionach Hiszpanii, podczas której 3D Święty Mikołaj ubrany w czerwony garnitur wychodzi z kominka, aby pozdrowić ludzi. Dary, które przynosi, to głównie artykuły spożywcze, chociaż czasami wręcza ludziom prezenty, które są wyrzeźbione lub ozdobione wizerunkiem Jezusa Chrystusa. W tym czasie ludzie ozdabiają również swoje domy różnymi dekoracjami, takimi jak obrusy, świece, wieńce i inne przedmioty, które mogą sugerować, że są wyznawcami religii praktykowanej przez św. Mikołaja. Jest to również czas, w którym ludzie noszą różnego rodzaju ubrania, zarówno po to, by się zakryć, jak i uświetnić uroczystość.

Inną tradycją, która odbywa się w różnych regionach Hiszpanii, jest noszenie masek ze słomy w ten szczególny dzień. Ta praktyka wywodzi się z faktu, że słoma jest symbolem energii i szczęścia podczas świąt Bożego Narodzenia. Uważano, że jeśli ludzie będą nosić słomianą maskę na twarzach, ochronią ich przed złymi duchami, a także przed zazdrością i strachem, dwoma głównymi czynnikami, które mogą powodować problemy w życiu człowieka. W tym czasie ludzie często wymieniają się prezentami, a także wysyłają sobie prezenty, ciasta lub inne artykuły spożywcze. Pod koniec dnia ludzie często zapalają fajerwerki, o których wiadomo, że przynoszą szczęście osobom obserwującym festiwal.

W niektórych regionach Hiszpanii, zaraz po rozpoczęciu festiwalu, buduje się choinkę, ozdobioną światełkami i innymi ozdobami. Czasami jest również ozdobiony samym Świętym Mikołajem. Inną tradycją odbywającą się w tym czasie jest coroczna fiesta, która obchodzona jest z wielką radością i szczęściem. Ludzie jedzą, piją i świetnie się bawią. Jest też dużo śmiechu i wesołości. Ten festiwal jest powszechnie uważany za jedno z najprzyjemniejszych i najbardziej kolorowych wydarzeń obchodzonych w Hiszpanii.

Trzecią obchodzoną tradycją jest coroczna wizyta Świętego Mikołaja. Jest zawsze ubrany w swoją czerwoną szatę, niosąc torbę prezentów. W każdą szopkę zwiedzający proszeni są o przyniesienie prezentu dla Świętego Mikołaja. Z tego powodu wielu osobom naprawdę trudno jest zdecydować się na prezent dla Świętego Mikołaja. W tym dniu ludzie mają tendencję do noszenia jasnych kolorów i noszenia parasoli, aby chronić je przed upałem.

W tym dniu ludzie wychodzą na pikniki na zewnątrz, aby uniknąć tłumów. Gotują pyszne jedzenie i serwują napoje alkoholowe. Wiele małych dzieci zostaje w domu z powodu przekonania, że ​​odwiedzi je Święty Mikołaj. To jest powód, dla którego miejscowa ludność jest podekscytowana, gdy słyszą wołanie Świętego Mikołaja. Ozdabiają swoje domy pięknymi kwiatami, owocami i innymi prezentami.